logo

انواع فولاد و استفاده از آنها در صنعت لوله‌ کشی

انواع فولاد و استفاده از آنها در صنعت لوله‌ کشی

انواع فولاد

انواع فولاد و استفاده از آنها در صنعت لوله‌ کشی

همانطور که فرایندهای تولیدی فولاد پیچیده و پیچیده تر شده است، گزینه های خریداران فولاد با توجه به نیازهای منحصر به فرد خود در صنایع مختلف گسترش یافته است.

اما فولاد انواع مختلفی دارد که با یکدیگر تفاوت دارد . متخصصان صنایع پتروشیمی با بررسی انواع فولاد موجود در بازار به راحتی متوجه میشوند که چرا برخی لوله های فولادی بزرگ کارایی بهتری نسبت به دیگر لوله های فولادی دارند(با توجه به جنس فولاد) و همچنین به خریداران کمک می‌کنند که محصول مناسب تری را انتخاب کنند.

این مقاله ‌شاید به تواند به شما نیزکمک بکند تا با انواع این لوله ها آشنا شوید.

لوله های فولادی

کربن استیل (فولاد کربنی)

فولاد زمانی ایجاد می شود که کربن به آهن افزوده شود، که به تنهایی نسبتا ضعیف است. در صنایع مدرن، کربن مهمترین افزودنی برای مواد آهنی است، اما عناصر آلیاژی از همه نوع معمول هستند.

در واقع، عناصر آلیاژی حتی در محصولات لوله کشی که هنوز هم به عنوان فولاد کربن مورد توجه هستند، مشترک هستند.

طبق گفته موسسه آمریکایی آهن و فولاد (AISI)، ساختار هسته کربن استیل شامل بیش از ۱.۶۵ درصد منگنز، ۰.۶۰ درصد سیلیکون و ۰.۶۰ درصد مس و مقدارکمی از ترکیبات دیگر برای  الیاژ استفاده می‌شود.

لوله های فولادی کربنی به دلیل قدرت و سهولت کارکرد آنها، در صنایع مختلف استفاده گسترده ای دارند . لوله های فولادی کربن دارای طیف گسترده ای از کاربردها هستند. به عنوان مثال، آنها برای انتقال فشار کم گاز، آب، روغن، بخار هوا یا سایر مایعات استفاده می شوند. آنها در ماشین آلات، ساختمان ها، سیستم های آبیاری، سیستم های آبیاری و چاه های آب استفاده می شود.از آنجا که کربن استیل شامل مواد آلیاژی کمی است و این مواد دارای غلضت کمی نیز هستند این لوله ها نسبتا ارزان هستند .

با این حال این لوله ها برای استفاده در دمای شدید و فشار بالا مناسب نیست زیرا عدم وجود عناصر آلیاژی باعث کاهش مقاومت آن در برابر فشارهای همراه می شود.

آلیاژ فولاد

فولاد های حاوی مقادیر مشخصی از عناصر آلیاژی می‌باشد. به طور کلی، عناصر آلیاژی فولادها را قوی تر و در برابر فشار و ضربات  مقاومت بیشتری دارند.

ترکیبات بی شماری از آلیاژها و غلظت ها در صنعت استفاده می شود،که هر ترکیبی برای رسیدن به کیفیت خاص طراحی شده است. بیشترین ترکیبات برای آلیاژ با فولاد شامل : نیکل، کروم، مولیبدن، منگنز، سیلیکون و مس،و بسیاری دیگری از مواد در تولید فولاد استفاده می شود.

انواع آلیاژهای فولادی در صنعت لوله کشی برای خدمات در شرایط شدید مورد استفاده قرار می گیرند، چه در شرایط گرم و یا سرد و چه در شرایط سخت استفاده شود. دلیل آن  استفاده مناسب از ترکیبات شیمیایی و گرمای مطلوب است که منجر به تولید لوله هایی مستحکم در عین حال کارآمد می‌شود  این لوله ها را صنایع نفت و گاز و تولید برق به دلیل سختی آن، اغلب از این لوله ها استفاده می کنند. این عناصر آلیاژ همچنین باعث می‌شود فولاد مقاومت بیشتری در برابرخوردگی داشته باشد. همین امر باعث می شود که یک انتخاب پیشرو برای شرکت های شیمیایی نیز باشد.

انواع فولاد زد زنگ

فولاد ضدزنگ

البته این اصطلاح کمی نا معتبر است زیرا هیچ ترکیبی از آهن و آلیاژهای آن وجود ندارد که یک فولاد کاملا مصون از زنگ زدن را تولید کند . در عوض، فولاد ضد زنگ به این واقعیت اشاره دارد که محصولات ساخته شده از آن زنگ نزنند.

آلیاژهای فولاد ضد زنگ می تواند شامل کروم، منگنز، سیلیکون، نیکل و مولیبدن باشد. این آلیاژها با یکدیگر همکاری می کنند تا با اکسیژن در آب و هوا ارتباط برقرار کنند تا یک لایه نازک اما قوی بر روی فولاد ایجاد کند که از خوردگی بیشترآن جلوگیری می کند.

به طور طبیعی، لوله های فولادی ضد زنگ در هر صنعت که حفاظت از خوردگی ضروری است استفاده می شود.این لوله اساسا برای استفاده در شرایط پرفشار و خدمات شدید مناسب نیست مگر اینکه برای افزایش مقاومت در شرایط خاصی قرار گیرد ( قبل از تولید ).

بدون دیدگاه

با عرض پوزش، فرم نظر در این زمان بسته است.